Форум Компании MinePlex Banking.
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Перейти вниз
beataw
Сообщения : 6
Дата регистрации : 2021-07-09
Возраст : 66
Посмотреть профильhttps://donice-duze.pl

Co sadzić i jak uprawiać na balkonie, tarasie i w salonie Empty Co sadzić i jak uprawiać na balkonie, tarasie i w salonie

Пт Июл 09, 2021 1:02 am
Należy to dokładnie przemyśleć, ponieważ przestrzeń na Twoim balkonie jest prawdopodobnie ograniczona. Więc zanim go zmarnujesz, powinieneś wyjaśnić najważniejsze pytania:
Czy Twój balkon jest słoneczny czy zacieniony?
Przede wszystkim zastanów się, z której strony jest zwrócony Twój balkon, ponieważ to również w pewnym stopniu determinuje, co możesz tam zasadzić. Rośliny też mają wymagania.
Jeśli jest skierowany na południe, może tam być całkiem gorąco, co niektóre rośliny mniej lubią. Jeśli jest zorientowany na północ, dla niektórych roślin nie ma wystarczająco dużo słońca. Należy o tym zawsze pamiętać przy planowaniu i zakupie roślin.
Twój balkon jest mały czy duży?
Jasne, na dużym balkonie jest więcej miejsca niż na małym. A może po prostu musisz przemyśleć, jak sadzisz rośliny na małym balkonie i nagle zamienia się w giganta.
Podczas gdy na dużych balkonach możesz używać wiader lub podniesionych łóżek, powinieneś pomyśleć o sadzeniu roślin wysoko na małym balkonie. Słowo kluczowe: ogrodnictwo pionowe. Daje to dużo miejsca i pozwala wykorzystać każdy centymetr nawet na małych balkonach.
Chcesz włożyć dużo wysiłku czy mało?
Kolejne ważne pytanie. Bo jeśli chcesz po prostu usiąść na balkonie i cieszyć się pięknymi kwiatami, być może powinieneś używać tylko tymianku i łatwych w pielęgnacji kwiatów, a nie sadzić pomidorów.
Jeśli jednak chcesz, aby ogrodnictwo stało się Twoim nowym hobby, nie stanowi to problemu również na balkonie, wszystkie drzwi są otwarte, abyś stał się naprawdę samowystarczalny.
Jak sadzić na balkonie
To wszystko w miksie, jeśli połączysz szeroką gamę donic, stanie się to interesujące na Twoim balkonie. Używaj ze sobą wszystkiego: podłogi, sufitu, ściany i obramowania balkonu. Dzięki temu Twój balkon zamieni się w miejską dżunglę.
Nie wygrasz doniczki, ale zdobędziesz piękne kwiaty na swoim balkonie: skrzynki na kwiaty można wykorzystać na wiele sposobów. Pudełka są dostępne do postawienia i zawieszenia. Jeśli więc masz mało miejsca, możesz również użyć balustrady balkonowej.
Wtedy oczywiście możesz również użyć doniczek, koszy na rośliny lub doniczek do sadzenia kwiatów. Jeśli chcesz umieścić kilka roślin w jednym wiadrze, upewnij się, że się dogadują, w przeciwnym razie kwiaty szybko się kończą.
Jeśli używasz doniczek modułowych, możesz umieścić miejsce do przechowywania ziemi doniczkowej i firmy bezpośrednio pod doniczką. Wraz ze statywem na kółkach, możesz sprawić, że zioła lub rośliny zmienią położenie na balkonie.
Balkon z własnym wyżywieniem. Zbieraj owoce swojej pracy. Więc chcesz przenieść domek ogrodowy na swój balkon. Nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ niezliczona ilość warzyw, owoców i ziół równie dobrze rozwija się na balkonie.
Ogólnie rzecz biorąc, im większy garnek i wiadro, tym obfitsze plony można zebrać na końcu.
Warzywa i owoce najlepiej rosną na balkonach wychodzących na południe, a z pewnymi ograniczeniami również na balkonach zachodnich i wschodnich. Jeśli masz balkon od strony północnej, niestety wystarczy na łóżko ziołowe. Ale to również przynosi zielone i przyjemne zapachy na balkonie. Warzywa balkonowe
Tutaj możesz zostać prawdziwym oszustem. Bo warzywa rosną w pionowych grządkach na balkonie tak samo dobrze jak w doniczkach. Możesz nawet uprawiać wiszące chili i pomidory w wiszących koszach. Twoje warzywa będą również dobrze się czuły w stylowej donice do salonu i na balkon umieszczone na podwyższonym stelażu. Przy donicach i podwyższonych grządkach upewnij się, że nie są one zbyt duże dla Twoich roślin, ponieważ niektóre rodzaje warzyw rosną bez ograniczeń. W przeciwnym razie jest tu kilka ograniczeń. Oprócz pomidorów i ogórków mamy jeszcze kilka innych propozycji, co można dobrze wyhodować w donicy balkonowej tak by nasz ogród stał się naszą prywatną oazą i odskocznią od upałów.

MinePlex поставил(а) лайк

avatar
Сообщения : 10
Дата регистрации : 2021-10-21
Посмотреть профиль

Co sadzić i jak uprawiać na balkonie, tarasie i w salonie Empty Re: Co sadzić i jak uprawiać na balkonie, tarasie i w salonie

Ср Ноя 03, 2021 9:59 pm
Женская одежа, одежда для маленьких принцесс, луки “мама и дочка” только в этом магазинчике https://jk-style-fashion.com/ . Рекомендую!
Вернуться к началу
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения